Menu

Spokojnie, ja tylko medytuję...

Dzielę się moimi ulubionymi medytacjami, które być może pomogą również innym w osiągnięciu większego spokoju i bardziej pogodnego życia.

Początki

agalcio

Umiejętność odpoczynku – tego właśnie nauczyła mnie medytacja. W sposób niezrozumiały, poczucie winy wywoływane uporczywymi myślami o niezliczonych zadaniach do wykonania, powoli zaczęło znikać. Nie wiem kiedy zaczęłam tę przygodę z medytacją – rok, dwa lata temu? Najpierw nieśmiało, jako sposób na uspokojenie się. Sposób na stres w pracy. Na początku jedynie krótkie medytacje – w większości darmowe, znalezione w sieci. Potem medytacje grupowe, warsztaty a nawet wyjazdy weekendowe. Codzienna, krótka medytacja w pociągu – w drodze do pracy. Często dodatkowa medytacja wieczorem.

Nie szukałam w medytacji oraz filozofiach wschodu sposobu na ucieczkę od życia. Nie szukałam też sensu życia. Buddyzm nie jest dla mnie religią – z moją sceptyczną naturą, nie potrafię kierować się w swoim życiu jedynie wiarą. Potrzebowałam bardziej namacalnych dowodów w postaci własnego doświadczenia aby przekonać się, że techniki medytacji i relaksacji mają na mnie pozytywny wpływ a być może nawet mają szerszy wpływ na świat wokół mnie. Być może faktycznie bylibyśmy wszyscy lepszymi ludźmi, gdybyśmy od czasu do czasu wsłuchali się w spokój i przestrzeń własnej świadomości.

Na co dzień medytuję w języku angielskim. W tym też języku czytam książki psychologiczne, o buddyzmie i medytacji. Chcę podzielić się z Wami tym, czego się nauczyłam, co wyczytałam. Postaram się nagrać dla Was proste medytacje w języku polskim. Będąc kompletną amatorką, nie próbuję sama osiągać jakichś wyższych stanów świadomości – moje pisanie więc, często tłumaczone z angielskiego, ma jedynie na celu pomóc sobie oraz wszystkim zainteresowanym w osiągnięciu większego relaksu, spokoju i odpoczynku. Z nadzieją więc, że komuś się to wszystko przyda, dzielę się moją pierwszą, krótką medytacją oddechową (pełen tekst medytacji możecie znaleźć tutaj).

© Spokojnie, ja tylko medytuję...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci